מידע כללי על מלטה (מלטה)

האי מלטה מרוחק רק 100 ק"מ דרומית לסיציליה שבים התיכון ועל כן ההשפעה האיטלקית הגבוהה שלו על תושבי המקום. מעבר לשפה האיטלקית הנפוצה במקום (לצד האנגלית), גם המטבח האיטלקי עושה חיל ברחבי האי היפה ומאפשר למבקרים בו חוויה קולינרית מרשימה. מלטה היא אחד המקומות עם ריכוז האתרים ההיסטוריים העתיקים הגדולים בעולם ביחס לשטח המדינה ולכן היא גם נראית "המוזיאון הפתוח הגדול בעולם" שכן היא מציעה גישה נוחה ומהירה לתיירים המגיעים אל האי לשפע של אתרים ויעדים היסטוריים ותרבותיים. דילים למלטה בהחלט קוסמים לתייר הישראלי שמחפש אוויר המעט שונה מזו של יעדים אחרים באגן הים התיכון או הים השחור והאי המלטזי מציע בהחלט מגוון אטרקציות הייחודיות רק לו. אטרקציות אלו הן תוספת לקבלת הפנים הנעימה של תושבי האי לתיירים בכלל ומישראל בפרט וגם לאפשרויות הבילוי הרבות של האי המבוסס על תיירות ובמרכזו קזינו גדול ומרשים שכל ישראלי חייב לבקר בו. גם הקניות באי המלטזי משתלמות ברובן שכן הפרשי המטבע הם לטובתנו כמו ביעדים רבים אחרים באזור והשווקים מלאים בשפע של מוצרים אותנטיים ובעיקר כאשר יוצאים מעיר הבירה לעיירות הקטנות יותר שברחבי האי הקטן. חבילות נופש למלטה יוצאות מישראל לאורך כל ימות השנה ובעיקר בתקופת הקיץ והחופש הגדול עם מגוון דילים למלטה שהופכים את החופשה במלטה לאטרקטיבית במיוחד.

אטרקציות במלטה

מגוון אטרקציות במלטה לזוגות, משפחות ועוד:

קטדרלת יוחנן הקדוש: קתדרלת יוחנן הקדוש בוולטה בירת מלטה, היא הקתדרלה הקתולית של האי מלטה, במשותף עם קתדרלת פאולוס הקדוש בעיר מדינה. הקתדרלה, שהוקמה על ידי מסדר האבירים ההוספיטלרים, מוקדשת ליוחנן המטביל, הקדוש המגן של המסדר.

קומינו: קומינו הוא אחד משלושת האיים המיושבים בארכיפלג איי מלטה, הקטן שבהם מבחינת שטחו ואוכלוסייתו. שטחו של האי הוא 3.5 קמ"ר, ודרך קבע מתגוררים בו ארבעה תושבים בלבד.

קאזה רוקה פיקולה: קאזה רוקה פיקולה הוא ארמון ומוזיאון השוכן ברחוב הרפובליקה, רחובה הראשי של העיר ולטה, בירת מלטה. 

המוזיאון הלאומי לארכיאולוגיה: מלטה נחשבת אחד האיים בעלי ההתיישבות הוותיקה בעולם וככזה יש בו היסטוריה רבה המרוכזת במוזיאון הארכיאולוגיה של האי. בין השאר יש במקום כלי אבן, חרסים וממצאים היסטוריים רבים אחרים מתקופות עתיקות במיוחד של אלפי שנים לפנה"ס.

המקדשים המגליתיים: 3 מאתרים בעלי משמעות דתית, חלקם נחשבים מקדשים וכולם עתיקים משנת 3600 ועד 2500 לפנה"ס. אתרים אלו נחשבים אתרי מורשת עולמית על ידי אונסק"ו והם בהחלט עדות לפעילות דתית מהקדומות בעולם.

מבצר סיינט אנג'לו: מבצר סנט אנג'לו הוא מבצר השוכן בקצה המערבי של העיר בירגו במלטה וצופה אל הנמל הגדול. אורכו של המבצר כ-220 מטרים מדרום-מזרח לצפון מערב ורוחבו כמאה מטרים. בינו לבין יתר חלקיה של בירגו מפרידה תעלה שמעליה שני גשרים, ואשר נחפרה בידי האבירים ההוספיטלרים.

ארמון האינקוויזיטור: הוקם על ידי ההוספיטלרים ושימש כבית המשפט לעניינים אזרחיים. כיום הוא משמש כמוזיאון לאתנוגרפיה, ומוצגיו ערוכים באולמות הדיונים, בבית המעצר ובחדר האוכל המקוריים. במקום תערוכת קבע הסוקרת את השפעת האינקוויזיציה באיים.

רציף ואלטה: הרציף המתחבר לנמל העיר ואלטה. הרציף מסמליה של מלטה והוא הבסיס לנמל הדייגים של האי.

הצטרפו לקהילה
קבלו מבצעים חמים ישירות למייל