הדפס   שלח לחבר   שתף

חבילות נופש בכרתים

מידע כללי על חבילות נופש בכרתים

האי כרתים, הגדול באיים היווניים, הוא בעל אופי מיוחד ביחס לכל האיים האחרים. מדובר על אי שנחשב מחוז בפני עצמוו במדינה היוונית ויש בו מספר ערים מרכזיות השוות ביקור, בעוד במרבית האיים האחרים יש עיר אחת מרכזית וסביבה עיירות וכפרים קטנים בלבד. האי מחולק ל 4 מחוזות גדולים – האניה, הרקליון, לסיטי, רתמינון. לכל מחוז אופי משלו ואטרקציות תיירות ייחודיות בו. בכולם אבל ניתן לציין ללא ספק שיש שפע של אפשרויות בילוי ובעיקר אטרקציות ימיות ואחרות בכמות מספקת ביותר. מעבר לכך נציין שמקובל לשכור רכב בעת הזמנת חבילות נופש בכרתים ולבקר במספר ערים בעת החופשה שלכם באי הגדול. חבילות נופש בכרתים כוללות טיסה אל האי, אירוח בבית מלון וארוחות בוקר או חצי פנסיון. טיסות לכרתים יוצאות מישראל כמעט מדי יום לאורך כל השנה ומספר פעמים ביום בעונת הקיץ המבוקשת. חבילות נופש בכרתים הן ללא ספק משתלמות וחוויה מיוחדת לכל תייר המבקר באי המרהיב.

אטרקציות בכרתים

מבחר אטרקציות לחבילות נופש בכרתים

מחוז הרקליון
נופש בכרתים כולל מגוון רחב של אתרים היסטוריים. הרקליון היא עיר הבירה של כרתים, והחמישית בגודלה ביוון. המקום מהווה מעוז היסטורי לתרבות המינואית שהופיעה לפני 3,000 שנה. המוזיאון הארכיאולוגי במקום מציג את השרידים השמורים ביותר. הרקליון ספגה לתוכה את ההשפעות של כל הכובשים שעברו ביוון: רומאים, ביזנטים, וונציאנים והטורקים.

מקומות מעניינים:

·         מצודה וונציאנית

·         לוגיה

·         מזרקת מורוזיני

·         חומת העיר העתיקה (סיור סביבה)

·         קנוסוס – אתר עתיקות מרשים מהתקופה המינואית

·         אקוואריום

·         זארוס – כפר פסטורלי עם סמטאות עתיקות לחובבי שיטוטים.

 

מחוז האניה:

מחוז זה נמצא במערב והוא יעד מבוקש של חבילות נופש בכרתים בזכות חוף ים מדהים. יש בו עיר בירה הנושאת את אותו השם, השלישית בגודלה בכרתים. בולטת במגוון רחב של תרבויות שהשפיעו עליה, בין השאר מתהדרת ברובע ונציאני וטורקי. בנוסף, במקום מוזיאון ימי, מוזיאון ארכיאולוגי, בית כנסת ובשוק מרכזי השוקק בהיצע זול וטעם.

כמו כן, מחוץ לעיר משתרע מפרץ סאמריה, הארוך ביותר בכל אירופה (16 ק"מ), ולידו ערוץ אימברוס הקצר יותר (8 ק"מ). כמו כן במחוז האניה נמצאים רכס הרי לפקה אורי, חצי האי גראמבוסה המתאפיין בחופים יפים מאוד. חופים מושקעים ניתן למצוא גם במערב האי.

רתימנו
גם כאן ניתן לראות שרידים משהייה של עמים שונים באי. מבצר העיר הינו אחד מהאטרקציות הבולטות במקום, כמו גם סמטאות רבות ומרתקות, הנפגשות במזרקת רימונידי המרהיבה. מלבד זאת, ניתן לבקר בכפר אנויה המאופיין באותנטיות ומסורתיות. כפר מרגריטס נודע בכלי החימר הנמכרים בו. החופים היפים ביותר במקום – פרבלי ופלאקיאס.
 

לאסיתי 
עיר הבירה של המחוז הינה איוס ניקולאוס הנחשבת בעיניי רבים כעיר המעניינת ביותר עבור תיירים המחפשים אחר חבילות נופש בכרתים. בעיר ניתן להשקיף על אגם שעל פי המיתולוגיה במימיו התרחצה האלה את'נה. כמו כן, בעיר ממוקם מוזיאון ארכיאולוגי רחב-ידיים, אחד הגדולים באי.

במחוז נמצא גם כפר קריצה שצבר פופולאריות רבה בשנים האחרונות. במקום כנסיית פנאגיה קרה המפורסמת בציורי הקיר שלה. 

הצטרפו לקהילה
קבלו מבצעים חמים ישירות למייל