מידע כללי על רודוס (יוון)

רודוס זהו אחד האיים הגדולים והפורים ביותר בין האיים היוונים, וגם אחד מהתיירים ביותר. זאת הודות לשילוב הנפלא שהוא מספק: חופים מרהיבים, אתרים ארכיאולוגיים ועיר עתיקה רחבת-ידיים. האקלים במקום מאוד עדין, שמשי אך לא לח מדי. האי נמנע עם קבוצת "תריסר האיים", אך לאור הפופולאריות שלו זוכה ליחס נפרד מכל הנוגעים לתחום התיירות. משמעות השם של האי הינו "אי השושנים". האי מספק שתי אפשרויות של מנוחה: החוף הצפוני מוצף באתרי תיירות תוססים, בעוד הדרום הינו שקט יותר, למעוניינים להכיר יותר את החיים היומיומיים של האי במסגרת חופשה ברודוס.

אטרקציות ברודוס

אטרקציות ברודוס בקרוב

העיר העתיקה – האטרקציה העיקרית באי, עיר מוקפת חומה שבה נמצאים שרידים ארכיאולוגיים רבים המספרים את ההיסטוריה הענפה של המקום שעבר תלאות רבות ונכבש על ידי עמים שונים בגלל מיקומו. בתקופת ימי הביניים הייתה זו העיר המיושבת ביותר, ובית לאחד מפלאי העולם שלא שרדו את ימינו, פסל ענק של קולוסס. אונסקו הכריזה את העיר העתיקה כאתר מורשת.

רובע האבירים­ – ממוקם בצפון העיר העתיקה – כיום נמצאים בו משרדי הממשלה המקומית. בין האתרים הבולטים פה – ארמון ראשי המסדר מהמאה ה-14, שבו ישבו אבירים ממסדר ג'ון הקדוש. במקום מוצגות תערוכות המראות את חיי העיר.

טירת אסקליפיו בקיוטרי -  כנסייה קטנה המציגה את התרבות הרפואית העתיקה של המקום. על פי המיתולוגיה היוונית, אסקליפיו היה בנו של האל אפולו שיצר את אמנות הרפואה.

הרובע היהודי- ממוקם בעיר העתיקה, בחלקה הדרומי. במקום בית הכנסת העתיק ביוון והיחיד ברודוס, בית הכנסת קהל שלום. בפני מוקם מוזיאון עם מסמכים, תמונות ועדויות לחיים השוקקים של הקהילה היהודית של רודוס. כמו כן, ברובע נמצאת כיכר הקדושים היהודים, לזכר יהודי רודוס שנשלחו למחנות ההשמדה. בית הקברות במקום הינו אחד היפים והשמורים ביותר באירופה. משמש כמשכנם האחרון של יהודים בני המקום מהמאה ה-16 ועד ימינו.

מפרץ פרסוניסי – הנקודה הדרומית ביות של האי. חצי האי מחובר לרודוס באמצעות דרך חולית. כדאי מאוד להגיע ברכב שטח המותאם לנסיעה בתנאים חוליים, משום שהוא מאבד את המוצקות שלו ויש סיכוי להיתקע בחול.

רובע היפוקרטס – מרכז הבילוי של רודוס, נמצא בעיר העתיקה. במקום ניתן לקנות מתנות ומזכרות, לאכול במסעדות ולשתות בטברנות. במקום נמצא גם המסגד הגדול והחשוב ביותר ברודוס – מסגד סולימאן.

האקווריום של רודוס – אתר חובה כחלק של נופש ברודוס עם ילדים. במקום מוזיאון, אקווריום ומרכז חקר ימי. ניתן להתרשם ממגוון ענק של תושבי הים: דגים, סרטנים, כרישים, צבי ים ועוד.

לצערנו לא נמצאו דילים

הצטרפו לקהילה
קבלו מבצעים חמים ישירות למייל