טיול מאורגן - מרוקו מקיף 11 ימים תרבות, נופים והיסטוריה

12 לילות מחיר לזוג בחדר זוגי
31/12/2019 - 20/12/2019
$3198

יום 1

נחיתה ב 12:55 יום 1 – תל אביב – קזבלנקה נצא מנמל התעופה בן גוריון בטיסה דרך אירופה לקזבלנקה, לאחר הנחיתה ומעבר הגבול ניסע לכיוון העיר קזבלנקה העיר המרכזית של מרוקו. נתחיל את סיורנו בעיר נצפה במסגד חסן ה 2 הגדול ביותר באפריקה, נצא לסיור הכרות בעיר אשר מתפקדת כמרכז הכלכלה, התעשייה והמסחר של המדינה, נלך לאורכה של הטיילת (לה כורניש) בעלת הצביון "הפריזאי" עד לרובע אנפה היוקרתי ולקראת ערב נגיע לבית המלון להתארגנות וארוחת ערב. לינה בקזבלנקה.

יום 2

יום 2– קזבלנקה - רבאט לאחר ארוחת בוקר נמשיך את סיורינו בעיר הגדולה, נמשיך אל הבנק המוגרבי הגדול, בית הדואר, כיכר היונים נמשיך לסייר ברובע המנהלה של קזבלנקה - החובוס, נצפה על בית משפט המפואר ונסייר בין הסמטאות, בית העירייה, פסלו של מושל מרוקו בתקופת החסות הצרפתית. בסיום הסיור בעיר נצא לכיוון העיר רבאט ועם ההגעה לעיר נערוך סיור מקיף להתרשמות מאתריה השונים של עיר זו, נבקר ברחבת ארמון המלך נמשיך משם למבצר "הריבת" הנבנה לפני כ 1800 שנה, כמו כן נבקר במאוזוליאום בו קבורים המלכים מוחמד ה-5 חסן ה-2 והנסיך עבדללה, נראה את מגדל טור חסן משם נמשיך לסיור במלאח היהודי נצפה על בניין הפרלמנט ונבקר בקסבה אלאודייה זהו המבצר המקורי העתיק של העיר העתיקה, ממנו ניתן לראות את רבאט, את שרידי העיר הרומית העתיקה ודרכו ניתן להבין את התרבות והעבר של מרוקו. בסיום הסיור נגיע לבית המלון להתארגנות וארוחת ערב. לינה ברבאט

יום 3

יום 3–רבאט – טנג'יר היום נתחיל את סיורנו בנסיעה לטנג'יר בצפונה של מרוקו אשר שוכנת בכניסה למיצרי גיברלטר, העיר המשמשת מעין גשר בין אפריקה לאירופה. עם ההגעה לעיר נתרשם מחוף הים היפה, נטייל בקסבה העתיקה (מדינה) העיר העתיקה המייצגת את העולם הערבי-ברברי ב"פלאס דה-פרנס" ובכיכר "גרנד סיקו". נתרשם ממגוון הבתים והסגנונות השונים בעיר שהם תוצאה של מגוון התרבויות השונות ששלטו באזור והשאירו את חותמם. בהמשך נסייר בעיר העתיקה וברחוב היהודי שהשתמר, נמשיך לתצפית ב"כף ורה", נבקר מחוץ לעיר במערות הרקולס ובערב נגיע לבית המלון להתארגנות וארוחת ערב, לינה בטנג'יר

יום 4

יום 4 –טנג'יר- שאפשאוואן עם בוקר נסיים את ביקורנו בטנג'יר בתצפית נהדרת אל מיצרי גיברלטר ונמשיך בנסיעה לעיר שאפשאוואן עיירה ציורית, עם רחובות צרים הידועה בזכות הצבע הכחול של הבתים, נסייר רגלית בעיירה הציורית דרך הסמטאות המשלבים את התקופה האיברית והמרוקאית המסורתית נסתובב בין המסעדות קטנות ובתי קפה, המציעים לאורחים נקודות מבט נהדרות על בתי העיירה המעוטרים בחלונות ודלתות מעוצבים בסגנון שניכרת בו ההשפעה הספרדית והנוף שמסביב, וגם לא מעט שווקים עמוסים בעבודת יד מקומיות, דוכני מזכרות מלאים באביזרים ומשם ניסע לקברו של ר' עמרם בן דיואן, לקראת ערב נגיע לבית המלון להתארגנות וארוחת ערב, לינה בשאפשאוואן.

יום 5

יום 5 – שאפשאוואן -פס לאחר ארוחת הבוקר ניסע שוב דרומה דרך ווזאן אל העיר פס. בדרך נבקר במקנס, נראה את שערי החומות, נבקר באורוות, ונראה את מערכת המים המדהימה ואת מלאח אל ג'דיד (האזור בו גרו היהודים מחוץ לחומות המדינה) נמשיך לקראת שעות אחר הצהריים לעיר פס ובהתאם לזמן ההגעה לעיר נתחיל את סיורנו בעיר העתיקה פס אל־באלי (Fes el-Bali) שבה מתנהלת התנועה ברגל או על גבי פרדות. עם ערב נגיע אל בית המלון, לינה בפס.

יום 6

יום 6 – פס ביום זה נתמקד בעיר המסמלת את הבירה הדתית והתרבותית של מרוקו, נמשיך את סיורנו בעיר העתיקה בסמטאותיה המפותלות ובשווקים הצבעוניים, מסגדים ארמונות ומדרסות עתיקות המשתלבים בהווי המקומי. נטייל ברחובותיה וסמטאותיה הצרים והציורים של העיר העמוסה בבתי מלאכה המגוונים שבה מבורסקאים נפחים רקעי נחושת ועוד... נתחיל את סיורנו במלאח היהודי נבקר בבית עלמין היהודי ונבקר בקברה של הצדיקה ללה סוליקה ונשמע את סיפור הנערה שהועלתה על המוקד בשל קידוש השם משם נמשיך לבית הכנסת העתיק איבן דנאן ומשם לבית הרמב"ם, לאחר מכן נמשיך לרחבת ארמון המלוכה, סיור בשוק המקומי בו נראה את הבורסקאים, חנויות הכפתנים והקומקומים וצביעת העורות וחניות הנגרים ועוד. לקראת אחר הצהרים נחזור לבית המלון לינה בפס. • למעוניינים נוכל לצאת בערב למופע חפלה הכולל משקה ראשון חינם (בתוספת תשלום)

יום 7

יום 7 – פס-איפראן-ארפוד לאחר ארוחת הבוקר נעזוב את פס ונמשיך לאזור האטלס התיכון, בדרכנו לעבר ארפוד ובדרך נעצור בעיירת הנופש איפראן שהייתה עיר הנופש של השלטון הצרפתי, וכיום היא עיר הקיט של משפחת המלוכה. שם נראה את פסל האריה ,סמלה של העיר ונשמע מדוע הפך לסמל. נמשיך לארפוד (דרך מידלאת וראשאדייה) בסיום נגיע לבית המלון להתארגנות וארוחת ערב, לינה בארפוד

יום 8

יום 8 – ארפוד- ווארווזאת את הבוקר נתחיל בביקור בטבע עוצר נשימה, מדבר הסהרה. נצא בג'יפים אל המדבר לצפות בזריחה שמעל דיונות מרזוגה ועם ההגעה נמשיך לרכיבה על גמלים. בסיום נחזור למלון ולאחר ארוחת הבוקר נצא מערבה לכיוון ווארווזאת, בדרכנו נראה את מפעל המאובנים בן מליוני השנים, נעצור באזור בורות המים המיוחדים, נטייל רגלי בעמק הטודרה המרהיב ונמשיך ב"דרך אלף הקסבות" ומשם בדרכינו לעיר ווארזאזאת בירת הסרטים של מרוקו, העיר הציורית בעלת המראה הרומנטי, הנקראת גם "השער למדבר", משום שהיא גובלת במדבר הסהרה, נתחיל את סיור בעיר בקסבה הנפלאה אשר צולמו בה סרטים הוליוודים רבים ("עשרת הדברות", "לורנס איש ערב" ועוד) אית בן חידו הקסבה שמורה להפליא ובה סמטאות צרות, מגדלי שמירה גבוהים, ורחובות אומנים. לקראת ערב נגיע לבית המלון, לינה בוואווזאת.

יום 9

יום 9– ווארווזאת – קסבה איית בן חאדו -מרקש ארוחת בוקר במלון ולאחריה ניסע אל עבר הרי האטלס התיכון, בדרכנו למרקש נבקר באחת הקסבות היפות והשמורות במרוקו - איית בן חאדו הקסבה המפורסמת ביותר במרוקו, הקסבה הציורית יושבת על הר, מוקפת חומה ומורכבת מבתי אדמה הבנויים בצפיפות, ומשמרים אוירה קסומה. משם נמשיך משם בדרכנו דרך מעבר הרועים שהוא מעבר הרים צר "טיזי טישקה" לעבר העיר האדומה הלא היא מרקש. עיר שהוקמה במאה ה-11 ונועדה להיות המרכז התרבותי והאומנותי של עולם האיסלם. עיר מיוחדת על בתיה האדומים נשוטט סמטאות, נבקר במלאח שהוא הרובע היהודי העתיק ובכיכר המדהימה ה"גמע אל פנה", אשר שוקקת חיים וניתן לראות בה מגוון סחורות, אירופאיות ואפריקאיות, סחורות אשר יוצרות שלל צבעים וריחות מסחררים , דוכני אוכל, רוכלים, מרפאים מרקידי נחשים ועוד רבים. כמו כן נבקר בארמון הבהייה ובגני מנרה. לינה במרקש. בערב נוכל לצאת (בתוספת תשלום) למופע המפורסם הפנטזיה של עלי המופע כולל משקה ראשון חינם.

יום 10

יום 10 – מרקש לאחר ארוחת הבוקר נקדיש את יומנו לסיור במרקש העיר המרתקת, והיפה במיוחד. היא בירתה ההיסטורית והתרבותית של המדינה המורכבת מהעיר העתיקה המוקפת חומה ומהעיר החדשה גליז (Gueliz) כשם אחת ומשכונותיה, שני החלקים הם עולמות שונים לחלוטין. נמשיך למתחם הקברים הסעדיים, נראה את מסגד קוטוביה המסגד הגדול בעיר, שהוקם לפני 800 שנה, נבקר גם ברובע היהודי, ה"מלאח" שכונת היהודים במרקש, נראה גם את בית הכנסת היפה ברובע "אל-עזמה" ונמשיך לקראת ערב לכיוון בית המלון להתארגנות וארוחת ערב, לינה במרקש.

יום 11

יום 11 מרקש - קזבלנקה-ת"א לאחר ארוחת הבוקר נצא מהעיר מרקש לכיוון קזבלנקה. עם הגיענו לעיר נבקר בבית הכנסת "בית אל" (במידה ויהיה פתוח) נשמע על המורשת היהודית שהיא חלק בלתי נפרד מההיסטוריה המרוקאית ונבקר באחד מבתי הכנסת המצויים בחצרות הבתים ונתרשם מהפאר וההדר האופפים אותו. בהמשך היום ובהתאם לשעת הטיסה יינתן זמן חופשי לקניות, משם נמשיך לטיסה לת"א דרך אירופה. המראה בשעה 21:00

06:30AM 12:55PM 6 שעות ו25 דקות
TLV CMN
הגעה ביום שישי, 20 דצמבר
20:55PM 04:40AM 8 שעות ו45 דקות
CMN TLV
הגעה ביום שלישי, 31 דצמבר

הצטרפו לקהילה
קבלו מבצעים חמים ישירות למייל